Jaké jsou skleníky JURHAN?

17.1.2022 12:37.54 1013

Jste vášnivý zahrádkář a rádi byste si vypěstovali vlastní zeleninu, ovoce či bylinky ve skleníku? V naší nabídce máme skleníky, díky nimž budou mít vaše rostlinky své místo bez větru a chladu. Teplomilným rostlinám tak vznikne prostor, ve kterém budou mít příznivou atmosféru pro svůj růst. Pojďme se společně podívat na to, čím se naše skleníky vyznačují.

Jaké jsou skleníky JURHAN?

1. Stabilita na prvním místě

Skleník musí být v první řadě stabilní. Pozůstává z konstrukce stěn a střechy, která se připojuje na základnu. Základnu tvoří pozinkovaný ocelový rám, připojuje se kovovými háky do půdy. Vytváří tak stabilní podstavec, díky kterému stojí skleník pevně a v pravých úhlech. Konstrukce a rám se spojují úhelníky a šrouby.

V balení je větší množství upevňovacích svorek, díky kterým drží skleník pevně. Přidané příčky v oblasti střechy a stěn zaručují ještě vyšší stabilitu, a to i při nepříznivých povětrnostních podmínkách (silný déšť, vítr, sněžení apod.).

sklenik

Obr. 1.: Montáž vnitřních střešních příček pro zvýšení celkové stability skleníku.

 

V našem sortimentu se dlouhodobě nacházejí 3 modely skleníků, které se těší své oblibě a stojí už na mnoha zahrádkách. ▼▼▼

 M3

Obr. 2.: Menší praktický zahradní skleník M3 se základnou a rozměry 195 × 190 × 195 cm (D × Š × V)

 

Tento čtvercový skleník je z našich skleníků nejmenší, hodí se i do menších zahrad. Jeho podstava má obsah 3,7 m². Abyste se mohli těšit ze šťavnatých vypěstovaných plodů a krásných květin, měla by být vaše zahrádka dostatečně slunečná a poskytovat skleníku potřebný prostor bez stínu. Skleník má střešní okno a okap na dešťovou vodu.

 M4

Obr. 3.: Středně velký skleník M4 se základnou a rozměry 250 × 190 × 195 cm (D × Š × V)

 

Skleník s obdélníkovou podstavou o obsahu 4,75 m² se skvěle hodí do středně velkých a větších zahrad. Poskytuje bohatý vnitřní prostor pro uložení rostlinek a pěstování. Skleník má 2 střešní okna a dešťový okap pro zachycení a využití dešťové vody.

M6

Obr. 4.: Prostorný skleník M6 se základnou a rozměry 380 × 190 × 195 cm (D × Š × V)

 

Náš nejprostornější skleník s obsahem základny až 7,22 m² poskytuje opravdu štědrý prostor pro pěstování či uložení různých druhů rostlin. Tento velikán se může pyšnit kromě své oblíbenosti mezi zahrádkáři i oceněním. Má 4 vyklápěcí okna pro optimální proudění vzduchu a 2 dešťové okapy.

 

Kam umístit skleník?

  1. Výběr konkrétního stanoviště si důkladně promyslete, může totiž ve velkém ovlivnit pěstování a množství i kvalitu úrody.

  2. Povrch musí být rovný a stabilní, nemůže na určitých místech docházet k poklesu či sesuvu půdy. Svažité zahrady mají před sebou trochu těžší úlohu – pod kopcem se tvoří mrazivá dolina a hrozí stékání vody přímo do skleníku či sesouvání půdy. Proto je potřeba nejprve zarovnat pozemek a vytvořit vhodné a pevné základy pro stavbu skleníku.

  3. Skleník by neměl být umístěn na vysoce exponovaném místě, kde je zcela volný a vystaven návětrné straně. Měl by být chráněn, aby nedošlo při velmi silném větru k jeho poškození.

  4. Skleník nemá v oblibě chladná a příliš stinná místa. K tomu, aby vám rostliny přinesly bohatou a chutnou úrodu, potřebují dostatek slunce. Ideální je, pokud je skleník vystaven slunečním paprskům od rána do večera co nejvíce (v případě potřeby se skleněné tabule zabílí a skleník se větrá, aby se zabránilo přehřátí). Pokud nemáte místo s dostatkem slunečního světla v průběhu celého dne, zvolte si to s ranním sluncem – rostliny se hned ráno zahřejí, odpaří se ranní rosa, což napomáhá předcházet vzniku plísní.

  5. U širších skleníků nemusíte jejich orientaci příliš řešit, úzké a dlouhé skleníky se často směřují od severu na jih s dvířky na jižní stranu. Druhou variantou je natočení jedné z delších stran skleníku na jižní stranu – budete mít vyhřívaný skleník a pěstovat v něm můžete v podstatě celoročně.

 

skleník

Obr. 5.: Tento skleník je vhodně umístěn – má rovný podklad, není na volném prostranství, chrání jej před silným větrem okolní stromy a keře, které mu ale zbytečně nestíní.

 

2. Stěny, okna a dveře

Naše skleníky jsou vyrobeny z eloxovaných hliníkových profilů a tepelněizolačních dutinkových desek, použité materiály jsou odolné vůči UV záření. Mají obdélníkový půdorys, svislé boční stěny a sedlovou střechu – poskytují tedy velmi dobře využitelný prostor, který vám umožní i umístění polic.

Dveře jsou posuvné, díky čemuž je vcházení i vycházení ze skleníku jednoduché. Cirkulaci vzduchu zabezpečují větrací střešní okna.

  okno

Obr. 6.: Okna i dveře slouží k regulaci teploty a vlhkosti ve skleníku, jednoduše se obsluhují. Dejte však pozor při silném nárazovém větru či bouřích, okna i dveře musí zůstat zavřené.

 

V naší nabídce naleznete také automatický otvírák oken, který vám může usnadnit práci. ▼▼▼

 otvárač okien

Obr. 7.: Automatický otvírák oken s řízením podle teploty

 

Zajistí optimální ventilaci tepelně řízeným otevíráním a zavíráním. Funguje na jednoduchém principu – podle aktuální teploty se pohybuje píst válce a okno otevírá nebo zavírá. Konkrétní úhel otvoru si můžete nastavit sami pootočením válce. K provozu tohoto otvírače oken nejsou zapotřebí žádné baterie ani elektřina. Jeho montáž do skleníků (i např. altánků či zahradních domků) je velmi jednoduchá, vše potřebné se nachází v balení. Nosnost otvíráku je až 7,5 kg a maximální výška zdvihu je 45 cm.

 

3. Využití dešťové vody

Výhodou těchto skleníků je možnost sběru dešťové vody k jejímu dalšímu použití. Stačí, když pod dešťový okap (u modelu M6 můžete dokonce využít až 2 okapy) směřující po boku skleníku umístěte nádobu na sběr dešťové vody. Jednoduše tak můžete sbírat vodu pro zalévání, oplachování rukou a nářadí či jiné použití.

 sber dazdovej vody

Obr. 8.: Dešťový okap je na boční straně skleníku, umožňuje efektivní sběr dešťové vody.

 

Zdroj zalévání budete mít navíc díky nádobám rovnou pod dešťovými okapy hned po ruce a nemusíte při stavbě skleníku řešit zavedení vody. Kromě ušetřených nákladů za vodu vás může hřát u srdce i fakt, že dešťová voda je pro zalévání vždy lepší volbou než voda z vodovodu.

 sud

Obr. 9.: Dešťová voda v sudu je po ruce a vždy připravena na zálivku rostlin ve skleníku i mimo něj.

 

Věříme, že vám váš skleník bude dlouho sloužit a přejeme vám bohatou úrodu a spoustu radosti z pěstování!

 

 

Předvolby soukromí

Cookies používáme ke zlepšení vaší návštěvy této webové stránky, analýzu její výkonnosti a shromažďování údajů o jejím používání. Za tímto účelem můžeme použít nástroje a služby třetích stran a shromážděné údaje se mohou přenést k partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny cookies" vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti
Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení